Městys Březno

Atraktivní lokalita pro bydlení, podnikání i aktivní odpočinek

Městys Březno u Mladé Boleslavi

Městys Březno je atraktivní lokalitou pro bydlení, podnikání i aktivní odpočinek, neboť sousedí s Mladou Boleslaví, významným městem ve Středočeském kraji. Vzdálenost od Mladé Boleslavi je pouhých 8 kilometrů.

První písemná zmínka o obci pochází z roku 1255, v roce 2008 byl obci obnoven status městyse.
Mladá Boleslav, spádové město u Března, je statutární město ve Středočeském kraji, ležící zhruba 50 km severovýchodně od Prahy, s níž je spojena dálnicí D10. Žije zde přibližně 45 tisíc obyvatel a sídlí zde významná automobilka Škoda Auto, kde nachází práci mnoho lidí z Mladé Boleslavi a okolí.

Březno u Mladé Boleslavi nabízí komfort klidného bydlení, zábavy, odpočinku a přírody na jednom místě jako málokteré město či městys v těsné blízkosti Prahy. 

Okolí a zajímavá místa

V roce 1770 byl v Březně vybudován rozsáhlý barokní zámek. Budovu zámku obklopoval anglický park. V roce 1934 stavbu koupil známý pražský stavební podnikatel Ing. V. Stieber. V současnosti je nadále v soukromém vlastnictví a probíhá jeho celková rekonstrukce.

Dalšími významnými památkami na území městyse Březno jsou kostel sv. Václava stojící na návsi, sochy sv. Floriána, sv. Isidora, sv. Prokopa a sv. Václava. Za shlédnutí stojí i budova zdejší fary.

V okolí Března se rozprostírá malebná krajina Českého ráje, která láká k výletům a k návštěvám zajímavých míst.
Nachází se zde mnoho hradů a zámků, příkladem je hrad Kost, hrad Mladá Boleslav, zámek Mnichovo Hradiště. Velmi zajímavá je i soustava rybníků v Podtroseckém údolí, které jsou lemovány pískovcovými skalami, ve vzdušné vzdálenosti 20 km od Března.

Významnými městy v okolí jsou Mladá Boleslav, Jičín a Liberec.

Občanská vybavenost

Občanská vybavenost

V obci se nachází zdravotní základní a mateřská škola, středisko, pošta, prodejna potravin a masa, hřbitov i kadeřnictví.

Silniční doprava

Městysem prochází silnice Židněves – Březno – Dětenice – Kopidlno. Ve vzdálenosti 1 km vede silnice Mělník – Mladá Boleslav – Jičín.

Železniční doprava

Městys Březno leží na železniční trati Mladá Boleslav – Dolní Bousov – Stará Paka. Jedná se o jednokolejnou regionální trať.

Autobusová doprava

Městysem projíždí autobusové linky do Mladé Boleslavi, Rožďalovic, Semčic a Libáně.